Naklejki 3D – jak przygotować ścianę i jak naklejać?

Naklejki 3D – jak przygotować ścianę i jak naklejać?

Naklejki 3D na ścianę to świetny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu indywidualnego wyglądu. Coraz większa popularność naklejek wypukłych wynika z ich efektowności i prostoty w samodzielnym umieszczaniu na ścianie. Dobrze jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach oraz odpowiednim przygotowaniu powierzchni pod naklejkę 3D, by nie odchodziła od ściany, a faktura pozostała wolna od fałdek i zagnieceń. 

Podczas ozdabiania naklejkami 3D świeżo wyremontowanego wnętrza, musimy wziąć pod uwagę, że od malowania ścian powinny minąć co najmniej 3 tygodnie. Przed nałożeniem naklejki 3D ściana musi być sucha, wytarta z kurzu i nieczystości znajdujących się w powietrzu, a także odtłuszczona. Ściana nie może posiadać dziur czy wklęśnięć, ponieważ każda nieregularność sprawi, iż naklejka 3D nie będzie przylegać całą powierzchnią. Odpowiednie przygotowanie ściany pod naklejkę wypukłą da gwarancję uzyskania oczekiwanego i długotrwałego efektu. 

Naklejki 3D – jak naklejać?

Bezpośrednio przed naklejaniem musimy zwrócić uwagę na temperaturę ściany – zbyt zimna nie wspomoże rozpuszczeniu i związaniu kleju, przez co naklejka szybko może odejść od powierzchni. Kiedy zadbamy już o odpowiednie przygotowanie podłoża, możemy rozpocząć nakładanie naklejki 3D na ścianę. Aby nie martwić się o to, czy rozmiar naklejki wypukłej będzie odpowiedni, warto złożyć spersonalizowane zamówienie w Dan Print. 

Sprawdź również:  Magnesy reklamowe na samochód

Kolejnym krokiem umieszczenia naklejki 3D na ścianę jest oderwanie małego skrawka papierowego podkładu. Zaleca się nie zwlekania z nałożeniem naklejki na ścianę, aby pyłki nie osiadły na lepką warstwę. Następnie należy przyłożyć ją do miejsca docelowego i dociskać. Bez obaw, kiedy na naklejce 3D pojawią się pęcherzyki powietrza – wystarczy „przeciągnąć” je na krawędź naklejki, by się ich pozbyć. Później z kolejnymi partiami naklejki wypukłej postępujemy tak samo, aż całość zostanie przyklejona do ściany. 

Naklejki 3D – Dan Print

Proces nakładania naklejki na ścianę nie wydaje się trudny, aczkolwiek wiele zależy od jakości naklejki wypukłej. Warto wybrać Dan Print, ponieważ działamy w branży poligraficznej od 2006 roku, wdrażając coraz nowocześniejsze formy produkowania naklejek 3D. Drukujemy na materiałach odpornych na zmienną temperaturę, dzięki czemu umieszczenie naklejki wypukłej blisko kaloryfera lub kominka nie wpłynie na utratę żywych barw produktu i czytelność liter. Nasza siedziba mieści się w Toruniu, jednakże realizujemy indywidualne projekty klientów na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą szeroką ofertą!

Sprawdź również:  Magnesy reklamowe na samochód – zalety reklamy magnetycznej

Udostępnij:

DRUKARNIA DAN PRINT S.C.