Czym jest druk wielkoformatowy?

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk cyfrowy wielkoformatowy jest wszechobecny w otaczającej nas przestrzeni. Materiały promocyjne i informacyjne od wielu lat zajmują kluczowe miejsce w kategorii tak zwanej reklamy outdoorowej, związanej nie tylko z produktami czy usługami, ale także z działalnością społeczną a nawet polityczną. Z uwagi na lokalizację komunikatów reklamowych – najczęściej na zewnątrz – druk wielkoformatowy powinien charakteryzować się kilkoma cechami.

Pierwszą z nich jest niewątpliwie jakość. Materiały muszą być bowiem odporne na działanie zróżnicowanych czynników atmosferycznych. Kolejnym wyróżnikiem druku cyfrowego wielkoformatowego jest czytelność, czyli projektowanie i wykonywanie plakatów czy bannerów tak, aby były doskonale widoczne. Chodzi nie tylko o sam przekaz słowny, czyli krój i wielkość czcionki, ale także zamieszczoną grafikę.

Druk wielkoformatowy co to jest?

Poniekąd odpowiedzieliśmy wcześniej na pytanie – druk wielkoformatowy, co to jest? Warto jednak uszczegółowić to zagadnienie, podając kilka przykładów wykorzystania tej metody promocji. Każdy zapewne doskonale zna duże bilbordy, umieszczane przy ruchliwych drogach. To jedna z form reklamy wielkoformatowej, która pozwala dotrzeć do dużego grona potencjalnych klientów.

Plakaty montowane na specjalnych konstrukcjach drukowane są z materiałów odpornych na działanie wilgoci czy intensywnego promieniowania UV. To zapewnia im doskonałą czytelność, nawet przez długi czas. Co więcej – nowoczesne technologie druku, z jakimi dziś mamy do czynienia, pozwalają na dokładne odwzorowanie nie tylko kolorystyki, ale przede wszystkim detali graficznych, zamieszczanych na plakacie.

Sprawdź również:  Naklejki 3D – jak przygotować ścianę i jak naklejać?

Drukarnia wielkoformatowa

Nie każdy przedsiębiorca z branży poligraficznej realizuje zamówienia na plakaty czy bannery, ponieważ wymagają odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Drukarnia wielkoformatowa to przede wszystkim różnorodne urządzenia, pozwalające na druk materiałów o znacznej powierzchni. Warto dodać, że nie jest to tylko papier. Jedną z form reklamy outdoorowej są także bannery przygotowane na siatce czy specjalnym płótnie.

Druk wielkoformatowy w Toruniu realizuje Dan Print, zapewniając swoim klientom najwyższą jakość usług. Drukarnia dysponuje parkiem maszynowym umożliwiającym przygotowanie materiałów reklamowych na różnorodnych podłożach, odpornych na działanie wiatru, deszczu, czy promieniowania UV. Z oferty mogą skorzystać klienci z całej Polski, ponieważ Dan Print zapewnia pełną obsługę zleceń online.

Druk wielkoformatowy jest nieodłącznym elementem skutecznych kampanii reklamowych i informacyjnych. Warto jedynie pamiętać, że aby osiągnąć zamierzony skutek, materiały umieszczane w przestrzeni publicznej powinny wyróżniać się czytelnością oraz trwałością. To gwarancja, że przekaz nie tylko dotrze do dużego grona potencjalnych klientów, ale także ich zainteresuje, a o to przecież w promocji chodzi.

Udostępnij:

DRUKARNIA DAN PRINT S.C.